Alocatii 2018

Toti elevii care au deja 18 ani, (indiferent daca au mai completat cererea pentru acordare a alocatiei atunci cand au devenit majori), precum si elevii care vor implini 18 ani in luna septembrie 2018 vor trebui sa completeze noi cereri. La acestea se va atasa o copie a cartii de identitate, eventual un extras de cont pentru cei care doresc sa primeasca alocatia in cont la banca. Cererile le pot ridica de la secretariat. si trebuiesc aduse pana pe 17 septembrie.
Apoi, lunar, toti elevii care implinesc 18 ani indiferent in ce zi a lunii respective – chiar daca implineste 18 ani pe 31) vor trebui sa aduca documentele sus mentionate la secretariat pana pe data de 05 ale fiecarei luni.
Inca o precizare pentru deconturile celor care fac naveta. Toti elevii trebuie sa aiba cont in banca. BRD, ING, Piraeus, Banca Transilvania. Conturile trebuie sa fie pe numele elevului (nu pe al tatalui, mamei, fratelui, etc.)