Școala Cleja în vizită

Pe 1 martie 2023, liceul nostru a primit in vizită elevii de la Școala Gimnazială Cleja, e vorba de clasa a VIII-a, diriginte doamna profesor Șarig Angelica, care orientează, an de an, elevii spre liceul nostru.

Am însoțit elevii prin sălile de clase și am poposit îndeosebi în laboratorul de informatică, aici elevii au primit multe explicații de la domnul prof. Enea Gabriel. A fost vizitată sala de clasă de la a IX-a A, unde elevii de gimnaziu au luat loc în bănci si s-au simtit pentru căteva minute liceeni, apoi a fost vizitat laboratorul de Științe.

Copilașii de gimnaziu au fost încântați de dotările liceului, au aflat despre specializările oferite de liceu, inclusiv despre clasa de teologie și au fost determinați să învete cât mai bine ca să reușească la colegiul nostru.


Prof. Erica Mihăeș