Concursul Talentelor

Pe 20 noiembrie, la Teatrul de Vara “Radu Beligan” a avut loc cea de a doua ediție a Concursului Talentelor de la Colegiul Național Catolic “Sf. Iosif”.

Seara a fost găzduită de elevii Todiroi Ryanna și Balan Marian ce au adus zâmbetul pe buze spectatorilor prin prezența lor, iar momentele elevilor au fost inspirate din filmele preferate ale acestora, de la impresionantul film “Titanic” până la filme cu care elevii noștri au crescut, “Moana”. Ei au încântat publicul cu numere de muzică , dans, actorie și chiar cultură generală. Printre momentele superbe ale elevilor, invitații serii, Magicianul Augustin și Școala de Dans Adamas, au încântat publicul prin aparițiile lor inedite.

După ce talentații noștri ne-au bucurat, juriul compus din doamna profesoară Galan Mihaela, doamna profesoară Tomescu Bianca, doamna profesoară Pașcu Elena, parintele profesor Baciu Richardo și colegul Alecu Ștefan, au desemnat câștigătorii, iar aceștia au fost:

• proba de cântat : Baciu Silvia, clasa 11 A, ce a interpretat “How far I’ll go” din filmul “Moana”.
  • proba de dans: clasa 11 B, ce au dansat pe melodia “Cruisin ‘for a Bruisin’” din “Plaja Adoleșcenților”.
  • proba de cultură generală: Sociu Adrian ce a surprins spectatorii prin răspunsurile sale.

De asemenea, trebuie aduse mulțumiri consiliului elevilor reprezentat de: Budăeșu Larisa, Farcaș Maria și Biru Emanuel, precum și elevilor Todiroi Ryanna, Toma Vlad, Bișoc Ștefan și Balan Marian care au făcut tot posibilul ca această tradiție să continue, iar nu în ultimul rând îi mulțumim Pr. Dir. Tamaș Petru care a susținut ințiativa acestora.

By Ryanna Todiroi