Finala Cupei Liceelor la Caiac 2021

Finaliști au fost tinerii de la CN “Gh.Vrânceanu”, CN “Vasile Alecsandri” și CN Catolic “Sf.Iosif”.
Au fost organizate 8 runde de concurs, la finalul cărora echipa “Alecsandri” a înregistrat 20 puncte, câștigând detașat, în timp ce, celelalte două echipe s-au situat la egalitate cu câte 14 puncte fiecare. După emoțiile rundei finale de departajare, locul al II-lea a fost câștigat de Colegiul Catolic, iar locul al III-lea de echipă CN “Gh. Vrânceanu”.
Principalul obiectiv al evenimentului a fost atins, scopul fiind acela de a scoate tinerii la activități recreative în natură. Cupa Liceelor la Caiac nu este un concurs sportiv, ci un eveniment menit să promoveze activitățile recreative în aer liber, sporturile nautice, socializarea, și nu în ultimul rând să atragă atenția asupra necesității protejării naturii.

text preluat de pe
Centrul Regional de Ecologie Bacau

Leave a Comment