Pastreaza-ti libertatea! Traficul de persoane inrobeste

O zi plina de provocari

Reprezentantii Colegiului nostru, impreuna cu d-na prof. Tomescu Gabriela, au participat pe data de 19 octombrie 2019 la Conferinta Regionala “Pastreaza-ti libertatea! Traficul de persoane inrobeste”, organizata de Asociatia “Valoare Plus” Bacau, in cadrul proiectului “STAY FREE 2.0”, desfasurata la Teatrul de Vara “Radu Beligan” din Bacau, in contextul Zilei Europene a Luptei Impotriva Traficului de Persoane -18 Octombrie.

Elevii nostri: Cocianga Fabian, Beres Andrei Adelin, Rosu Rafael, Baciu Lucian, Antalute Flavia si Bordea Iuliana (clasa a XI a A) au trait o experienta interesanta alaturi de elevi din Bacau, Iasi, Neamt si in prezenta unor invitati din SUA, Suedia , Romania. In intervalul orar 9-18, au avut loc prezentari de filmulete pe tema conferintei, prezentari ale invitatilor si ateliere pentru elevii si cadrele didactice prezente.

Invitatul special, celebrul jurnalist, Dragos Patraru, a sustinut un interesant dialog interactiv cu elevii si profesorii.

Leave a Comment