Proiectul Cravana „Mos Craciun” in parteneriat cu Crucea Rosie Romana se desfasoara de trei ani in cadrul liceul nostru. La indemnul voluntarilor din scoala si a doamnelor profesoare coordonatoare, elevii Colegiului National Catolic au adunat timp de 2 saptamani alimente neperisabile, jucarii si bani pentru familiile nevoiase asistate de Crucea Rosie din judetul Bacau. Mentionam ajutorul oferit de elevul Sarig Marian de la clasa X C proiectului din scoala si felicitam implicarea tuturor voluntarilor din liceu.
Prof. coordonator Erica Mihaes
![](http://colegiulcatolicbacau.ro/wp-content/uploads/2017/mos-craciun-crucea-rosie-2013/SAM_1998.jpg)